wtorek, 5 czerwca 2012

Sara Shepard "Pretty Little Liars. Doskonałe"
„W tym mieście każdy ma jakieś tajemnice”

            Wszyscy mamy jakieś tajemnice – jedni mniejsze, inni większe. Sekrety i kłamstwa to nieodłączna część naszego życia. A gdzie są one, tam jest i plotka. Coś wam to mówi? Mi wiele, bowiem sekrety, kłamstwa i plotki to trzy żywioły, w których A. czuje się najlepiej. Tęskniliście za Rosewood? Tak? To dobrze, bowiem zapraszamy na trzecią z kolei odsłonę przygód czterech dziewczyn – Emily, Hanny, Spencer i Arii.

„Myślałyście, że wam odpuszczę? Przez cały czas mam was na oku. I może nawet patrzę na was w tej chwili.
A.”

            Do mediów trafia film z ostatnich wspólnych wakacji Arii, Emily, Spencer, Hanny i Ali. Wspomnienia wracają, zwłaszcza te, które dziewczyny najchętniej wymazałyby z pamięci. Niektóre z nich zaczynają stawiać opór uciskowi A., lecz ten/ta skrupulatnie spełnia swoje groźby. Niestety, na jego/jej niekorzyść, nikt nie jest nieomylny i nawet on/ona popełnia błędy. Czy dziewczyny zdemaskują A.?
Jak już kiedyś wspomniałam, najbardziej z całej świty lubię Ali i Spencer. O tej pierwszej dowiadujemy się ciągle bardzo ciekawych faktów. Okazuje się, że dziewczyna nie była taka znowu strasznie idealna i miała dużo sekretów. Brudnych sekretów.
W tej jednak części zaczęłam budzić większą sympatię do Hanny. Początkowo ta bohaterka nie przykuwała mojej uwagi i nie darzyłam jej szczególnymi względami. Teraz jej losy zainteresowały mnie znacznie bardziej i pojawiło się trochę współczucia. Jej życie niesamowicie się pokręciło i ciężko dostrzec w nich jakiś sens.
Emily i Aria są o wiele ciekawsze od worka kartofli, jednak nikogo na siłę polubić się nie da. Nie irytują, a ich losy są ciekawe. Mimo wszystko są mi trochę… obojętne. Owszem, chcę wiedzieć co u nich słychać, jednak nie muszę od razu popadać w uwielbienie dla nich.
Pani Shepard bawi się z nami w bardzo dziwną wersję kotka i myszki. Wychodzi jej to świetnie, bowiem wodzi za nos i nie pozwala domyśleć się prawdy. Ma świetny styl, który połączony z atmosferą i scenerią daje niezapomniany efekt.
Teraz jednak dostajemy dużo mocnych wrażeń. Zanim zaczniecie podróż lepiej od razu zapnijcie pasy i zaopatrzcie się w następną część, bowiem A. popełnił/popełniła poważny błąd, który może wiele kosztować. Gdy czytałam zakończenie byłam pełna napięcia, które wzbierało we mnie, im bliżej końca. I chyba wreszcie domyślam się prawdziwej tożsamości tajemniczego nadawcy.
Chociaż za wskazówki się płaci, a tutaj cena jest wysoka A. pokazuje, że zrobi wszystko, byle sekret nie wyszedł na jaw!
Myślę, że książka jest niesamowita, tak jak cała seria. Warto przeczytać – duży zastrzyk akcji, humoru i dreszczyku emocji gwarantowany!
9/10


"Pretty Little Liars" - Sara Shepard
 1. Kłamczuchy - RECENZJA
 2. Bez Skazy - RECENZJA
 3. Doskonałe
 4. Niewiarygodne - RECENZJA (JUŻ WKRÓTCE!)
 5. Zepsute
 6. Zabójcze

17 komentarzy:

 1. coraz więcej widuję pozytywnych recenzji i coraz głośniej o całej serii w blogosferze
  sama jeszcze żadnej z książek nie czytałam i przyznaję, że dość sceptycznie do nich podchodziłam
  ale teraz zaczynam się na poważnie zastanawiać, czy nie sięgnąć, skoro tyle pozytywów dookoła na ich temat...

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę się w końcu zabrać za tę serię. Tak wiele pozytywnych opinii, więc musi być dobra:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pora wreszcie nadrobić zaległości z tą serią. Tylko jak tu się ogarnąć kiedy doba taka krótka :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwie pierwsze części już za mną, na trzecią poluję - chętnie bym ją już jak najszybciej przeczytała!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze 7 część "Bez serca". ;3 Czytałam, a teraz na 8 czekam! ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Utknęłam na pierwszej części. Jakoś nie ciągnie mnie do reszty książek. Może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kocham całą serie i serial też;]

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja po przeczytaniu dwóch części już tęsknię za Rosewood, więc koniecznie muszę znaleźć czas na "Doskonałe" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A przede mną jeszcze tom pierwszy...

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam tylko tom pierwszy i tak średnio mi się podobała. Chyba wolę serial :D

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja nie przepadam za Spencer... Wkurzyła mnie już na samym początku, kiedy to miała ciągoty do chłopaków swojej siostry ;) Podobnie jak Rosemary, też uważam, że serial jest lepszy od książek. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Muszę się wreszcie za to zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam dwa pierwsze tomy, więc ten przede mną. Jestem bardzo ciekawa co się wydarzy, zwłaszcza jak końcówka jest taka emocjonująca jak mówisz :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Koniecznie muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Muszę wreszcie przeczytać. :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja przeczytałam 1 i 2 cześć. Jestem zachwycona tą książka. Wiecie może czy można przeczytać 3 cześć w Internecie? Była bym wdzięczna ;D Polecam!

  OdpowiedzUsuń

Witaj drogi czytelniku!
Miło mi będzie, gdy wyrazisz swoją opinię, nawet jeśli krótko. Dobrze wiedzieć, że czytasz to, co piszę, że komuś się to przydaje, podoba. Krytyka, lecz uzasadniona, także mile widziana :)
Pozdrawiam