niedziela, 2 grudnia 2012

Kira Izmajłowa "Mag Niezależny Flossia Naren cz.I"

Zimna, arogancka, pewna siebie i wysoko ceniąca swoje usługi - oto i ona - mag niezależny Flossia Naren! Niezwykła kobieta,  o niezwykłym temperamencie, bohaterka jakich niewiele. Mimo jej wielu irytujących cech, naprawdę nie sposób jej nie lubić, a jej przygody wciągają niczym niejeden film akcji!

Dość ciężko opisać fabułę tej powieści, jednak postaram się ją pokrótce przybliżyć. Flosia Naren jest niezależnym magiem-justycjariuszem specjalizującym się w tajemniczych morderstwach, a także sprawach wagi państwowej, takich jak porwania księżniczek, czy tajemnicza śmierć urzędnika królewskiego. Poza tym kobieta (nie dziewczyna!) ma wielu wrogów, którzy dali by wiele, by zobaczyć jej głowę odciętą od reszty ciała. Akcja dzieje się w fantastycznym świecie, a nasza bohaterka jest z piekła rodem: złośliwa, arogancka, pewna siebie, a także perfekcyjna pani detektyw!

Powieść opisuje jej przygody: każdy z rozdziałów jest poświęcony innemu śledztwu, przygodzie, choć wszystkie są ze sobą powiązane postaciami, postępem akcji i wieloma ciekawymi wątkami. Ostatnie z nich są jednak wyjątkiem: łączą wielką, intrygującą przygodę-śledztwo i prowadzą do punktu kulminacyjnego. I to jakiego!

Autorka ma niezwykły dar wymowy: pisze niezwykle obrazowo, jednak nie przynudza. Pierwszoosobowa narracja pozwala nam przeżyć niezwykłą przygodę, której przebieg jest tak interesujący, że nie można się oderwać! Intrygujący bohaterowie, którzy sprawiają wrażenie lekko przerysowanych, by umilić nam lekturę, a także rozśmieszyć. Kira Izmajłowa stworzyła takiego fantastycznego Sherlocka Holmesa płci żeńskiej, który w dodatku posiada kilka, bardzo urozmaicających życie cech!

Książkę polecam wszystkim miłośnikom fantastyki i powieści detektywistycznych. Niezwykle się przy niej ubawiłam, a w dodatku tak mnie wciągnęła, że ciężko mi było odłożyć ją na później!

10/10

Od autorki: Znowu zmieniłam wygląd bloga, bo poprzedni mi się znudził :-) Jak będę miała trochę czasu, to wykombinuję jakiś ładny obrazek na nagłówek i dobiorę tło. Już grudzień, a ja nie wiem, kiedy ten czas zleciał - przecież jeszcze niedawno były wakacje! W najbliższym czasie szykuje się stos, więc wyczekujcie :D

18 komentarzy:

 1. Zapowiada się interesująco :) Będzie trzeba zapamiętać tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po takiej recenzji jestem zmuszona sięgnąć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wpisuję książkę na swoją listę "chcę przeczytać". Tym bardziej, że w kilku punktach przypomina mi książki Olgi Gromyko, w której właśnie zaczęłam się rozczytywać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I o ile się nie mylę, Olga Gromyko także jest wydawana przez Fabrykę Słów, która podobno słynie z dobrych książek XD Aż będę musiała się zapoznać z opisami jej dzieł, bo skoro ci one przypominają Maga Niezależnego... to nie ma wyjścia!

   Usuń
  2. I o ile się nie mylę, Olga Gromyko także jest wydawana przez Fabrykę Słów, która podobno słynie z dobrych książek XD Aż będę musiała się zapoznać z opisami jej dzieł, bo skoro ci one przypominają Maga Niezależnego... to nie ma wyjścia!

   Usuń
  3. Olga Gromyko ma duuużo lepsze książki. Mnie książki Izmajłowej nudziły. Sztampowi bohaterowie i przygody. Nuda.

   Usuń
 4. Bardzo podobały mi się obydwie części, szkoda tylko, że nie ma już więcej. Bardzo chętnie poczytałabym jeszcze trochę o przygodach Flossi, strasznie przypominały mi one książki Olgi Gromyko, które ubóstwiam, było ciekawie i wesoło. Dziadek rządzi! ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka idealna dla mojej przyjaciółki, polecę jej, a może i sam się kiedyś skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak, czas pędzi jak szalony... Mam nadzieję, że jednak znajdziesz chwilkę i zapoznasz się z organizowanym przeze mnie konkursem, na który gorąco Cię zapraszam w ten chłodny wieczór :)

  http://kronikachomika.blogspot.com/2012/11/konkurs-u-chomika.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje się być ciekawa. Jak się na nią natknę, chętnie przeczytam.
  A czas leci, to fakt. Zaraz koniec półrocza ...
  A na stos niecierpliwie czekam! :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. U lala... Wysoko oceniasz. Zaufam twoim osądom i dodam na półeczkę. Obym się nie zawiodła ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Po takiej recenzji chyba powinnam sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 10. No patrz ! Przed przeczytaniem Twojej recenzji jakoś nie zwróciłam głębszej uwagi na Flossię Naren , a po niej będę musiała ją przeczytać . :) Kiedyś sięgnę na pewno .;)

  OdpowiedzUsuń
 11. ocena bardzo wysoka, może kiedyś się skusze. Okładka do zapamiętania, przykuwa uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kupując produκty ϳakie mają znajԁοwać się elеmenty ԁеkoraсji naszegο ԁomu ѕpośróԁ
  ϳеdnej okolica musimу bгać u dоłu
  uwagę elementy eѕtetyczne taκich рroduκtów, οгaz spоśród drugiej ѕtronу nie mοżеmy zаpοmіnać, і o jаkoścі
  kupoωanyсh pгoԁuktóω.
  Jаκоść ω znacznym ѕtopniu ρrzekłada się
  na trwałość, azaliż czas użуtkowaniа kuρowanych pгzez nаѕ mateгiałów wykończeniоwych, azali mebli.
  Obecniе jesteśmy w stаnіe ωierzyć komody stylowe poѕzсzеgólne meble, którе
  są po mіstrzoωsku dopаѕoωane dо stylistyκі jaκą zаmіеrzamy
  zastosować w naszym domu. Z јеdneј ѕtгony możemy determinować się
  nа Fotele w starym stylu, które ԁο głębi spгaωdzą ѕię w wiеjskіch domach, czy ωe wnętгzаch zbudowanych w drewnie.

  Ζ dгugiеj oκοlіca mоżemy i оԁnaleźć stylοωe
  komody, κtóre pasuјą aż ԁo stylóω
  historyсznуch z ϳаkiсh

  OdpowiedzUsuń

Witaj drogi czytelniku!
Miło mi będzie, gdy wyrazisz swoją opinię, nawet jeśli krótko. Dobrze wiedzieć, że czytasz to, co piszę, że komuś się to przydaje, podoba. Krytyka, lecz uzasadniona, także mile widziana :)
Pozdrawiam